play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Blisko 2200 mandatów – śląska policja kontra obowiązek noszenia maseczek

today12 października 2020

Blisko 2200 mandatów – śląska policja kontra obowiązek noszenia maseczek.  500 wniosków o ukaranie do sądu i 1,5 tys. pouczeń, 500 wniosków skierowano do sądu – to efekty kontroli, którą w miniony weekend przeprowadzili funkcjonariusze śląskiej policji.  Najwięcej przewinień dotyczyło braku maseczek.  500 wniosków do sądu. Ponadto policjanci nałożyli 4 mandaty, skierowali 5 wniosków i pouczyli kilkanaście osób w związku z naruszeniem przepisów o gromadzeniu się osób, nałożyli również 18 mandatów, sporządzili 1 wniosek do sądu i pouczyli 3 osoby w związku z naruszeniami zasad przemieszania się w transporcie zbiorowym. 

Blisko 2200 mandatów – śląska policja kontra obowiązek noszenia maseczek.  W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19, w całym kraju wprowadzono kolejne obostrzenia i nakazy. Śląscy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących regulacji. Dla osób ignorujących obowiązujące zasady nie będzie taryfy ulgowej zgodnie z postulowaną przez Komendanta Głównego Policji zasadą „zero tolerancji”.

W sobotę mundurowi zabezpieczali 10 zgromadzeń odbywających się na obszarze naszego województwa w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Rudzie Śląskiej, Rybniku,  6 w Katowicach. Uczestniczyło w nich blisko tysiąc osób. Podczas tych wydarzeń stróże prawa skierowali 168 wniosków do sądu, wystawili 9 mandatów i pouczyli 57 osób za niestosowanie się do obowiązujących przepisów w związku z ograniczeniami podczas epidemii. Ponadto mundurowi nadal kontrolują osoby przebywające na kwarantannie. W ciągu ostatnich dni liczba tych osób dwukrotnie wzrosła i wynosi ponad 23 tysiące.

info i fot. slaska.policja.gov.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content