play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Blisko 700 tysięcy złotych dla Bytomia na walkę z koronawirusem

today6 lipca 2020

Background

Ponad 677 tys. zł dotacji na walkę z epidemią przeznaczyła dla Bytomia Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Za te pieniądze do końca roku Szpital Specjalistyczny nr 1 zostanie wyposażony m.in. w respiratory, łóżka elektryczne i aparaturę do diagnostyki obrazowej.

– Dzięki ogromnemu wysiłkowi wielu osób i instytucji w naszym mieście pokonano dwa ogniska koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że niebezpieczeństwo minęło, dlatego musimy być czujni i przygotowani. Nowy sprzęt, który trafił w ostatnim czasie do naszego szpitala i który jeszcze zostanie zakupiony, jest na wagę złota – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że w maju podpisana została umowa pomiędzy Górnośląsko –Zagłębiowską Metropolią a Gminą Bytom o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej.

Na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii przy al. Legionów 49  przeznaczona zostanie kwota 300 tys. zł, dzięki czemu możliwy będzie zakup dwóch respiratorów oraz 15 łóżek elektrycznych. Pozostała kwota, czyli 377 400 zł została przeznaczona na oddziały znajdujące się w budynku przy ul. Żeromskiego 7 i dzięki niej będzie możliwy zakup aparatu UKG i EKG, dwóch łóżek intensywnego nadzoru medycznego oraz respiratora.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content