play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Blisko ćwierć miliona papierosów przejęli bytomscy policjanci

today22 czerwca 2020

Background

Blisko ćwierć miliona papierosów przejęli bytomscy policjanci. Mundurowi z Bytomia przejęli ponad 240 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zatrzymali 42-letniego mieszkańca Bytomia, który w samochodzie przewoził kontrabandę. Czarnorynkowa wartość przejętego towaru to około 75 tys. złotych. Teraz grozi mu nie tylko wysoka grzywna, ale i do 3 lat więzienia.

Blisko ćwierć miliona papierosów przejęli bytomscy policjanci. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bytomskiej komendy w jednej z dzielnic miasta zatrzymali dostawczego forda. Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie znajdowały się papierosy niewiadomego pochodzenia.

W trakcie czynności śledczy przechwycili łącznie ponad 240 tysięcy szt. papierosów. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy. Czarnorynkowa wartość przejętego towaru oszacowano na około 75 tys. złotych. Stróże prawa z komendy do sprawy zatrzymali 42-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

źródło i fot. slaska.policja.gov.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content