play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

Blisko dwa tysiące dziewięciuset nowych chorych. Raport zakażeń

today15 maja 2021

Background

Nowe dane pandemiczne. To blisko dwa tysiące dziewięciuset chorych. Śląsk w dzisiejszym raporcie to trzystu dwudziestu jeden chorych. Ciągle wysoka śmiertelność.

Liczba zakażeń spada, widać to w statystykach. Sobotni raport przynosi informacje o dwóch tysiącach ośmiuset dziewięćdziesięciu sześciu chorych. Minionej doby wykonano w kraju ponad 57 tysięcy testów.

Śląsk w czołówce, gdzie indziej dużo lepiej

Z dzisiejszego raportu dowiadujemy się, że minionej doby na Śląsku zakaziło się trzysta dwadzieścia jeden osób. Więcej – na Mazowszu, trzysta osiemdziesiąt jeden. Są jednak takie miejsca, gdzie liczba zakażonych jest już naprawdę niewielka. Dla porównania, Podkarpacie dziś to 38 chorych, Podlasie – 70 osób.

Ciągle wysoka śmiertelność

Dwieście dziewięćdziesiąt osiem osób zmarło minionej doby, z czego sto ofiar to te zakażone wyłącznie sars cov 2. W szpitalach przebywa 12 i pół tysiąca chorych z COVID-19, pod respiratorami jest ponad tysiąc sześciuset pacjentów.

Trwają szczepienia

15 i pół miliona osób już zaszczepionych przynajmniej jedną dawką antycovidowej szczepionki. minionej doby wykonano 350 tysięcy szczepień. Blisko cztery i pół miliona Polaków jest już w pełni zaszczepionych.

Dane dla Śląska – milion osiemset tysięcy szczepień, blisko pół miliona w pełni zaszczepionych i pięćdziesiąt i pół tysiąca szczepień wykonanych minionej doby.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content