play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bójka i kradzież pompy w Radzionkowie. Zatrzymano mieszkańca Piekar Śląskich

today21 września 2021

Background

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 36-letni mężczyzna z Piekar Śląskich, którego zatrzymali policjanci z Radzionkowa. Sprawca ukradł pompę cyrkulacyjną, a gdy kierownik sklepu próbował go zatrzymać, mężczyzna uderzył go i uciekł. Wczoraj prokurator zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do jednego ze sklepów w Radzionkowie przyszedł mężczyzna, który chciał kupić pompę cyrkulacyjną. Sprzedawca podał mu ją z wystawy, do jej zamontowania potrzebne były jednak jeszcze śrubunki i przedłużenia do rur. Wtedy klient zorientował się, że nie starczy mu na wszystko pieniędzy i zdecydował, że opuści sklep bez płacenia za towar.

Mężczyzna przerzucił towar przez ogrodzenie i jakby nigdy nic, wyszedł ze sklepu. Kiedy pakował łup do plecaka, zorientował się, że został namierzony przez pracowników sklepu. Doszło do szarpaniny, sprawca uderzył urządzeniem kierownika sklepu, wyrzucił pompę centralnego ogrzewania w krzaki i zaczął uciekać w kierunku bazy paliw, sądząc, że nikt go nie będzie już gonił.

Zaalarmowani policjanci natychmiast pojawili się na miejscu. Mieszkaniec Piekar Śląskich został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci odnaleźli również skradzioną pompę, którą złodziej wyrzucił. Wczoraj 36-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Wobec sprawcy Prokurator Rejonowy w Tarnowskich Górach zastosował dozór Policji. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content