play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę- przypominają ZUS i Polska Organizacja Turystyczna

today3 sierpnia 2020

Background

Bon turystyczny nie podlega wymianie ani na gotówkę ani na inne środki płatnicze – przypominają Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polska Organizacja Turystyczna. I przestrzegają przed oszustami, którzy próbują handlować bonami w internecie. Bon zawiera dane wrażliwe, do których osoby trzecie nie powinny mieć dostępu. Ponadto grożą za ten proceder wysokie kary, a nawet więzienie… 

 

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę. ZUS przypomina, że z bonu turystycznego mogą skorzystać tylko osoby uprawnione. Za jego pomocą można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Otrzymują go osoby uczestniczące w programie 500 plus. Nie trzeba się spieszyć – świadczenie jest ważne do końca marca 2022 roku.

W internecie pojawiły się oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i aktywacji bonu. Jest apel o rozwagę w tym względzie. Ważne również, aby nie udostępniać nikomu loginu i hasła do usług elektronicznych ZUS – bon zawiera dane wrażliwe, do których osoby trzecie nie powinny mieć dostępu. Ponadto za ten proceder grożą wysokie kary. Ustawodawca przewidział za to karę grzywny nawet do 1 milion złotych oraz karę ograniczenia wolności ( w przypadku zuchwałych czynów nawet do 3 lata więzienia).

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content