Background

Wielka strata w świecie sportu. W Argentynie w wieku 69 lat zmarł Diego Maradona. To legendarna postać futbolu, ikona popkultury, człowiek znany także tym, którzy o piłce nożnej mają mgliste pojęcie. Nieco w cieniu, zmarł także Zenon Plech – legenda polskiego żużla.

Boski Diego nie okiwał śmierci. W wieku 60 lat w swoim domu w Argentynie zmarł Diego Maradona. Płaczą także kibice żużla. Fani czarnego sportu żegnają Zenona Plecha.

Legenda futbolu nie żyje

To była i jest wstrząsająca informacja dla piłkarskich kibiców. Zmarł legendarny piłkarz Diego Armando Maradona – jedna z największych gwiazd w historii futbolu. Maradona niedawno przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu. Po zabiegu wrócił do domu. Przyczyną śmierci piłkarza był atak serca. Maradona miał 60 lat.

Do historii piłki nożnej przejdzie jego występ w ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata w Meksyku w 1986 roku przeciwko Anglii. Wtedy Diego wyskoczył do piłki przed bramką Petera Shiltona i według wielu, gol strzelił ręką. Argentyna wygrała mecz 2:1. Gol ten został zdobyty w pierwszych minutach drugiej połowy.

Żużel też ze stratą

To nie koniec smutnych wiadomości ze świata sportu – w wieku 67 lat zmarł również Zenon Plech, jeden z najlepszych polskich żużlowców lat 70. dwudziestego wieku. Był zdobywcą dwóch medali indywidualnych mistrzostw świata, czterech medali mistrzostw świata par oraz pięciu medali drużynowych mistrzostw świata na żużlu.

Wielokrotnie występował na Stadionie Śląskim, m.in. w pięciu finałach mistrzostw świata, w których zdobył cztery medale.

Autor: Adam Złotorowicz