play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Brak terminów na szczepienia. Kolejne szczepionki dopiero w kwietniu

today25 stycznia 2021

Background

Nie ma już wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID19 – poinformował minister Michał Dworczyk. Dziś rusza szczepienie seniorów po 70 roku życia, którzy zdążyli się zapisać na szczepienie.

Minister Dworczyk zaznacza, że zgodnie z wynegocjowaną przez Komisję Europejską umową z dostawcami szczepionek, przysługuje nam pula pozwalająca na zaszczepienie ponad trzech milionów Polaków. Dziś jest już właśnie tyle zapisanych na szczepienie osób, stąd prośba, by kolejni nie rejestrowali się osobiście w przychodniach.

Nadal można się rejestrować za pomocą infolinii, wysyłając SMS lub przez Internet. Dla własnego bezpieczeństwa i zapobiegania zakażenia, seniorzy nie powinni stawiać się osobiście w placówkach POZ.

Szczepienie wszystkich zarejestrowanych dotychczas osób potrwa do 31 marca. Dzisiaj rozpoczyna się szczepienie seniorów po siedemdziesiątce. Specjaliści przypominają, że przed stawieniem się w punkcie szczepień należy zjeść posiłek i przyjąć stale stosowane leki. Aby usprawnić pracę punktów szczepień, można też wcześniej wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem, który znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Wydrukowane kwestionariusze będą  dostępne dla pacjentów również we wszystkich punktach szczepień.

Tymczasem wczorajszy raport Ministerstwa Zdrowia mówił o blisko czterech tysiącach siedmiuset nowych przypadków koronawirusa w kraju. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – na Śląsku zakaziły się 352 osoby. W całym kraju zmarło 110 chorych, z których 22 nie miało innych niż COVID19 chorób. 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content