Polska

Brazylia pokonana. Polska wygrywa 33:23 i gra dalej na MŚ w Egipcie

today19 stycznia 2021

Background

Świetny mecz naszych piłkarzy ręcznych na Mistrzostwach Świata w Egipcie. W ostatnim meczu grupowym rozgromiliśmy Brazylię 33:23 i meldujemy się w kolejnej rundzie czempionatu.

Już przed meczem z Brazylią byliśmy pewni awansu, bo Hiszpanie pokonali Tunezję, ale istotne było to czy do kolejnej rundy zabierzemy jakieś punkty. Początek spotkania z Canarinhos należał do naszej kadry, ale po chwili gra się wyrównała i toczyła się bramka za bramkę. Na przerwę to jednak my schodziliśmy prowadząc 13:11.

Druga połowa to już koncertowa gra Polaków. Dość niespodziewanie rozpoczęliśmy demolowanie rywala. Wykorzystywaliśmy każdy błąd przeciwnika i byliśmy bardzo skuteczni. Do tego w bramce cuda wyczyniał nie pierwszy już raz Adam Morawski. Kwadrans przed końcem prowadziliśmy 25:16. Trener Patryk Rombel dał pograć zmiennikom, ale to nie zmieniło obrazu gry i nadal utrzymywaliśmy przewagę. Skończyło się zwycięstwem 33:23 i awansem do kolejnej rundy z dorobkiem dwóch punktów.

W kolejnej fazie czekają nas pojedynki z Węgrami, Niemcami i Urugwajczykami. Kolejny mecz w czwartek z ekipą z Ameryki Południowej.

Autor: Marcin Hirnyk