play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Brutalne potrójne morderstwo pod Częstochową. To z tym mężczyzną miał rozmawiać Jacek Jaworek

today12 lipca 2021

Background

– Jego psychika była w fatalnym stanie – mówi mężczyzna, z którym przed tragicznym zdarzeniem, do którego doszło we wsi Borowce pod Częstochową, miał rozmawiać 52-letni Jacek Jaworek. Do mężczyzny dotarł portal se.pl. Przypomnijmy, że w tej masakrze zginęło małżeństwo i ich 17-letni syn. Przeżyła tylko jedna osoba, to 13-latek, drugie dziecko zamordowanego małżeństwa. Chłopiec miał ukryć się w szafie, a później przez okno uciec do krewnych.

Mężczyzna, do którego dotarł potal se.pl zdradził, że 52-latek był załamany, bo kilka tygodni wcześniej jego żona założyła mu sprawę o alimenty na dzieci. W tle cały czas przewijało się nadużywanie alkoholu, a także problemy finansowe, bo przez pandemię Jacek Jaworek przestał wyjeżdzać za granicę, a to właśnie praca poza krajem stanowiła źródło jego utrzymania.

Jacek Jaworek po rozwodzie z żoną miał wrócić do domu swoich rodziców we wsi Borowce. Problem polega na tym, że własnie w tym domu mieszkał z rodziną już jego brat. Miało tam dochodzić do awantur, 52-latek był coraz bardziej wybuchowy, miał też pić coraz więcej alkoholu.

To już 3 doba poszukiwań

Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują mężczyzny podejrzanego o zabójstwo trzech osób. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek. 

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content