play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Budowa węzła drogowego w Katowicach Piotrowicach – kolejny etap. Będą zmiany dla kierowców

today25 lutego 2020

Background

Wykonawca przystępuje do kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (DK 81) i Armii Krajowej. Tym razem roboty obejmą instalację kanalizacyjną i rozpoczną się w piątek (28 lutego) na wlocie do Piotrowic od strony Ligoty.

Prace na ul. Armii Krajowej prowadzone będą między skrzyżowaniem z ul. Kościuszki a ul. Małachowskiego. Fragment drogi będzie jednokierunkowy, dlatego kierowcy jadący od strony Ligoty będą prowadzeni objazdem ul. Małachowskiego.

 

– Ruch w kierunku Ligoty utrzymany będzie po ulicy Armii Krajowej, wyjaśnia Ewa Lipka z urzędu miasta i dodaje, że po zakończeniu tego etapu wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne prace na drugiej połówce ul. Armii Krajowej, a także od strony Piotrowic.

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez niemal cały marzec. Wiele zależeć będzie od pogody.

W ramach całej inwestycji (wartość 67 mln zł) powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają od początku 2018 r. i mają zakończyć się w III kwartale roku bieżącego.

– Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic, po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej, mówi Marcin Krupa, prezydent miasta.

W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa (i odwrotnie) nie będzie trzeba zatrzymywać się na skrzyżowaniu. Powstanie tu także dwupasmowe rondo dla osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą.

źródło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content