play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Budżet obywatelski wraca do Mikołowa po rocznej przerwie

today26 stycznia 2021

Background

Mikołów przeznaczy  milion złotych na Budżet Obywatelski. Program wraca po rocznej przerwie ze zdwojoną siłą. Tym razem miasto wygospodarowało dodatkowe środki na tzw.  Zielony Budżet.

Budżet obywatelski w Mikołowie realizowany był z powodzeniem przez 5 lat. W ubiegłym roku miasto jednak zdecydowało się na przerwę z uwagi na brak środków spowodowany pandemią. W tym roku program wraca, rozszerzony dodatkowo o specjalną pulę na projekty środowiskowe czyli tak zwany Zielony Budżet. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie mieszkańców ekologicznymi projektami mówi Tomasz Rogula z mikołowskiego magistratu:

Mieszkańcy pytają nas o projekty typu zielone przystanki, punkty do ładowania urządzeń mobilnych, w których energia byłaby generowana z ogniw fotowoltaicznych, pytają też o stacje ładowania pojazdów elektrycznych i o wiele innych projektów. Taką możliwość chcemy mieszkańcom dać. To pole otwiera się właśnie przy nadchodzącej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły już w kwietniu. W ramach „tradycyjnego” Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną projekty za milion złotych. Zielony Budżet to dodatkowe 200 tysięcy złotych.

zdjęcie: facebook/mikołów

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content