play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Burze, ulewy, podtopienia. Niełatwa sytuacja w metropolii. Jeszcze popada

today19 czerwca 2020

Background

Gwałtowne burze z piorunami i ulewami przetoczyły się w czwartek wieczorem i nocą nad Śląskiem. Leje też od rana w piątek, a zapowiada się deszczowy weekend. Pełne ręce roboty mieli strażacy,którzy interweniowali ponad 400 razy, a to nie koniec.

O tym, jak mocno pada, bodaj najwcześniej dowiedzieli się mieszkańcy Bytomia, gdy ul. Piłsudskiego i przyległości zamieniły się w rzekę. Podobna sytuacja zapanowała w dzielnicy Miechowice. Na ul. Frenzla, rano ciągle pracowały pompy. W wielu miejscach na drogach pojawiły się rozlewiska i taka sytuacja panowała przez większą część wieczoru i nocy. Najwięcej wyjazdów bo ponad 70 mieli ratownicy w Mikołowie, 56 w Bytomiu tylko nieco mniej w Tychach i Tarnowskich Górach.

Strażacy głównie pompowali wodę z zalanych budynków i ulic. W Kłobucku od uderzenia pioruna zapalił się dom jednorodzinny. W Katowicach grom uderzył w drzewo. W sumie podczas burz na terenie województwa śląskiego powalonych zostało ich ponad 30, choć dane o szkodach ciągle spływają. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Synoptycy ostrzegają,że na tym nie koniec bo od dziś do niedzieli nadal będzie parno i burzowo, zresztą wystarczy spojrzeć za okno. Podnosi się też i będzie podnosił stan wody w rzekach.

Kiepskie warunki na drogach – w piątek rano otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na autostradzie A4 pod Kleszczowem i kolizji w Katowicach na węźle Francuska. Stanęły tramwaje pomiędzy Bytomiem a Chorzowem.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content