play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Burzliwa niedziela w woj.śląskim. Przez Kaniów w powiecie bielskim przeszła trąba powietrzna

today8 czerwca 2020

Background

Nawałnica zniszczyła 23 budynki, w tym 2 gospodarcze, a także infrastrukturę ogrodową, garaże, samochody i ogrodzenia. Na miejscu pracowało 130 strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Interweniować musiało Pogotowie Energetyczne i Gazowe, a także służby Starosty Bielskiego oraz Wójta Gminy Bestwina, a stan zniszczonych budynków ocenia Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na szczęście w wyniku wichury nikt nie ucierpiał, jednak pozostawiła ona po sobie ogromne straty materialne. Na miejsce udał się wicewojewoda Jan Chrząszcz, który wziął udział w posiedzeniu nadzwyczajnego sztabu kryzysowego.

Premier Mateusz Morawiecki zaoferował wsparcie rodzinom poszkodowanym przez wichurę. Mogą one liczyć na środki w ramach zasiłku celowego w wysokości do 6 tys. zł dla osób poszkodowanych przez klęski żywiołowe. Rodziny mogą także starać się o 20 tys. zł na odbudowę zniszczonych domów. Tego typu wsparcie przyznaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Czekamy na wnioski z gminy, która składa je do nas w imieniu poszkodowanych przez żywioł mieszkańców. Im szybciej je otrzymamy, tym szybciej będziemy mogli pomóc, zaznacza wojewoda Jarosław Wieczorek.

źródło/foto: Śląski Urząd Wojewódzki

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content