play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Był moment niepewności, ale porozumienie w końcu podpisane

today21 lutego 2020

Background

Będą podwyżki dla górników pracujących w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, nie będzie referendum strajkowego i manifestacji w Warszawie – taką informację przekazano wczoraj po rozmowach związkowców z zarządem PGG i stroną rządową. Dziś dopełniono formalności i podpisano porozumienie, ale potrzebne były dodatkowe rozmowy i ustalenia. Ostatecznie przed 13:00 porozumienie podpisano.

Dzisiaj jeszcze trudne rozmowy, ale już finalne, które doprowadziły do tego, że porozumienie zostało podpisane wraz z aneksem. Strona społeczna mam nadzieje jest usatysfakcjonowana tym, że udało się znaleźć kompromis – mówi wiceminister Adam Gawęda odpowiadający za górnictwo w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

  • cover play_arrow

    Był moment niepewności, ale porozumienie w końcu podpisane Marcin Hirnyk

Zarząd chciał najpierw podpisać porozumienie mówiące o wzroście o 6% bez szczegółów. My chcąc wyjść w poniedziałek na masówkach musieliśmy mieć szczegóły – mówi Bogusław Hutek, szef górniczej solidarności.

  • cover play_arrow

    Był moment niepewności, ale porozumienie w końcu podpisane Marcin Hirnyk

Związkowcy domagali się 12. procentowej podwyżki. Wczoraj spotkano się w połowie i stanęło na 6. procentach. Podwyżki będą kosztowały Polską Grupę Górniczą ok. 270 milionów złotych.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content