play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Był poszukiwany 4 listami gończymi. Wpadł, bo uderzył 14-latka na ulicy

today12 sierpnia 2021

Background

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Bielska-Białej poszukiwanego czterema listami gończymi, który miał do odsiadki 4 i pół roku więzienia. Bielszczanin wpadł po tym, jak rozpoznał go przez 14-latek, którego dwa dni wcześniej na ulicy uderzył w twarz.

We wtorek po południu policji odebrał zgłoszenie od rodziny 14-latka, który w poniedziałek został napadnięty w rejonie popularnych bielskich bulwarów. Według relacji chłopca  sprawca napaści miał właśnie spacerować po Osiedlu Złote Łany. Na miejsce pojechali mundurowi, którzy wylegitymowali wskazanego mężczyznę. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany czterema listami gończymi i  ma do odbycia karę 4 i pół roku pozbawienia wolności. Stróże prawa ustalili, że w poniedziałek w rejonie Bulwarów Straceńskich do 14-latka podszedł zatrzymany przez nich mężczyzna.  Następnie  działając z tylko sobie znanych pobudek, po krótkiej rozmowie uderzył go w twarz. Wówczas sprawca zdołał uciec, nim na miejsce dotarli stróże prawa. Kiedy we wtorek nastolatek, będąc ze swoją rodziną w innej części miasta, rozpoznał agresora z dnia poprzedniego, wezwano Policję.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Śledczy z pierwszego komisariatu ustalają teraz dokładne przyczyny i okoliczności napaści na nastolatka. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content