play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Było skrzyżowanie, jest rondo. Zmiany przy ulicy Piłsudskiego i Roosevelta ZDJĘCIA

today21 lipca 2020

Background

Było skrzyżowanie, jest rondo. Zmiany przy ulicy Piłsudskiego i Roosevelta. Rondo nieopodal Areny Zabrze zostało dziś oddane do użytku. Inwestycja jest niezwykle ważna ze względów bezpieczeństwa – zapewnia policja.

Rondo przy ulicy Piłsudskiego i Roosevelta w pobliżu Areny Zabrze zostało dziś oddane do użytku. Inwestycja kosztowała blisko 8 milionów złotych i jak mówią sami policjanci jest bardzo ważna z powodu spotkań sportowych i imprez, które odbywają się w pobliskiej arenie.

To miejsce było szczególnie newralgiczne pod względem zabezpieczenia imprez masowych. Obok mamy stadion miejski to zawsze generowało tutaj duże natężenie ruchu w momencie, kiedy mieliśmy do czynienia z meczem, czy też jakąś inną imprezą. W tej chwili te zmiany, które zostały wprowadzone tzn. stworzenie tutaj ronda, będzie w znacznym stopniu pomagać policjantom ruchu drogowego w kierowaniu ruchem. Zwykle trwało to około godziny, godzinę zanim miasto było całkowicie odblokowane – mówił rzecznik policji w Zabrzu, Sebastian Bijok.

Co ważne, inwestycja pomimo pandemii została ukończona ponad miesiąc przed terminem.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content