play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Były chłopak nękał mieszkankę Rudy Śląskiej. Kolejna ofiara stalkingu

today10 lutego 2020

Background

Były chłopak nękał mieszkankę Rudy Śląskiej. 35-letni mieszkaniec Świętochłowic usłyszał zarzut uporczywego nękania. Mężczyzna nękał swoją byłą partnerkę. Przestępstwo te zagrożone jest karą 3 lat więzienia.

Stalking to przestępstwo, które polega na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Z taką formą przestępstwa zetknęli się policjanci z rudzkiego komisariatu.

Mieszkanka Rudy Śląskiej złożyła zawiadomienie o nękaniu jej przez byłego chłopaka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna, nie mogąc pogodzić się z brakiem zainteresowania z jej strony, od dłuższego czasu wysyłał jej sms-y oraz nachodził ją. Mieszkaniec Świętochłowic wystawał pod oknami jej mieszkania, a także jeździł za nią samochodem. Kobieta czuła się zagrożona i postanowiła zawiadomić policję.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy kolejny raz przyjechał pod dom kobiety. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu stalkingu. Prokurator zastosował wobec stalkera policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grożą 3 lata więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content