play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Były chłopak nękał mieszkankę Rudy Śląskiej. Kolejna ofiara stalkingu

today10 lutego 2020

Background

Były chłopak nękał mieszkankę Rudy Śląskiej. 35-letni mieszkaniec Świętochłowic usłyszał zarzut uporczywego nękania. Mężczyzna nękał swoją byłą partnerkę. Przestępstwo te zagrożone jest karą 3 lat więzienia.

Stalking to przestępstwo, które polega na uporczywym nękaniu innej osoby, co wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność. Z taką formą przestępstwa zetknęli się policjanci z rudzkiego komisariatu.

Mieszkanka Rudy Śląskiej złożyła zawiadomienie o nękaniu jej przez byłego chłopaka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna, nie mogąc pogodzić się z brakiem zainteresowania z jej strony, od dłuższego czasu wysyłał jej sms-y oraz nachodził ją. Mieszkaniec Świętochłowic wystawał pod oknami jej mieszkania, a także jeździł za nią samochodem. Kobieta czuła się zagrożona i postanowiła zawiadomić policję.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy kolejny raz przyjechał pod dom kobiety. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu stalkingu. Prokurator zastosował wobec stalkera policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grożą 3 lata więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content