play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Były zapowiedzi ministra, teraz jest akt prawny. Luzowanie obostrzeń

today7 maja 2021

Background

Rozporządzenie już jest – będzie luzowanie. Zmiany dotyczą działalności hoteli, czy ogródków przy lokalach gastronomicznych. Chyba najbardziej wyczekiwana zmiana od połowy maja – maseczki nie będą już obowiązkowe na otwartej przestrzeni.

Były zapowiedzi ministra, teraz jest akt prawny. Opublikowano rozporządzenie w sprawie luzowania epidemicznych obostrzeń. Najbliższe zmiany wejdą w życie od jutra. Działalność będą mogły wznowić hotele ale z maksymalnie 50% obłożenia.

Od 15 maja do działalności stacjonarnej, lecz tylko w ogródkach gastronomicznych, będą mogły powrócić kawiarnie i restauracje. Od tego samego dnia nie trzeba będzie już nosić maseczek na wolnym powietrzu. Obiekty sportowe na otwartym powietrzu będą dostępne dla publiczności z limitem 25% miejsc. W połowie maja wznowią również działalność teatry i kina na świeżym powietrzu przy maksymalnym 50 procentowym obłożeniu.

Działalność w pomieszczeniach zostanie wznowiona od 29 maja do 5 czerwca, także z limitem 50 procent miejsc. Pod koniec maja otwarte zostaną siłownie, kluby fitness, oraz solaria.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content