play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Koronawirus w DPS „Kombatant”. Rozpoczęła się ewakuacja zdrowych osób

today17 kwietnia 2020

Background

Zgodnie z pełnymi danymi przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 52 pensjonariuszy i 10 pracowników z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 68 pensjonariuszy i 9 pracowników wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa jest negatywny. Rozpoczęła się już ewakuacja zdrowych pensjonariuszy.

Prezydent Bytomia podjął działania mające na celu oddzielenie osób chorych od osób zdrowych. Pensjonariusze DPS „Kombatant”, u których nie potwierdzono zakażenia koronawirusem zostaną przewiezieni do Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach (40 osób) oraz do Zakładu Aktywności Zawodowej w Bytomiu (28 osób).

52 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem będzie leczonych w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zarówno zdrowi, jak i zakażeni pensjonariusze będą mieli zapewnioną prawidłową opiekę, wyżywienie i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych warunki mieszkaniowe.

W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazł się ośrodek, uruchomiono akcje pomocowe:

  • cover play_arrow

    Bytom: Koronawirus w DPS „Kombatant”. Rozpoczęła się ewakuacja zdrowych osób Marcin Hirnyk

Organizatorem akcji „Wspierajmy naszych” jest bytomskie stowarzyszenie Skuteczna Alternatywa. W pomoc dla DPS-u włączają się także i inne grupy mieszkańców.

W szpitalach jednoimiennych przebywa obecnie 6 podopiecznych ośrodka, którzy wykazywali objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Przypomnijmy, że 15 kwietnia pielęgniarki środowiskowe z DPS „Kombatant” pobrały wymazy od 120 podopiecznych i 19 pracowników przebywających na kwarantannie w DPS „Kombatant”. Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia popołudniu oraz 17 kwietnia rano poznaliśmy wyniki badań.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content