play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Awaria sieci wodociągowej i wstrzymanie dostaw ciepłej wody

today20 lipca 2021

Background

Uwaga kierowcy! Awaria wodociągu w rejonie ulicy Wrocławskiej 74. Może być to powód wielu utrudnień drogowych oraz w komunikacji tramwajowej na trasie Bytom Szkoła Medyczna, a Bytom Urząd Miejski. Ponadto ruszają dzisiaj także prace zaplanowane przez elektrociepłownię Fortum Silesia SA. Prace konserwacyjne będą powodem wstrzymania dostaw ciepłej wody na terenie Śródmieścia, Rozbarku, Miechowic, Łagiewnik, Szombierek oraz Karbia. Przerwa potrwa 4 dni, od 20 do 23 lipca.

Awaria wodociągu

 

Władze miasta apelują do kierowców o zachowanie ostrożności w związku z wprowadzeniem ruchu wahadłowego na ulicy Wrocławskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Łużycką.

Wprowadzone utrudnienia są wynikiem awarii wodociągu w rejonie ulicy Wrocławskiej 74 oraz na trasie komunikacji tramwajowej Bytom Szkoła Medyczna, a Bytom Urząd Miejski.

Na miejscu są już służby miejskie, policja, straż pożarna oraz pracownicy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, którzy usuwają powstałą awarię.

Wstrzymanie dostaw ciepła

 

Utrudnienia w dostawie ciepłej wody są wynikiem wcześniej zaplanowanych prac konserwacyjnych elektrociepłowni Fortum Silesia SA.

Przerwa w dostawie ciepła obejmie: Śródmieście, Rozbark, Miechowice, Łagiewniki, Szombierki oraz Karb.

Zaplanowane przez Fortum Silesia SA prace mają potrwać do piątku, 23 lipca.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. informuje, że w przypadku wcześniejszego zakończenia prac dostawa ciepła zostanie natychmiast wznowiona.

Dodatkowych informacji udzielać będą dyspozytorzy PEC Sp. z o.o. pod numerem telefonu:
32 388 73 02.

Fot: Facebook/ Bytom Miasto

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content