play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: BAŚKA już gotowa. Na kobiece aktywności trzeba jednak zaczekać

today19 marca 2021

Background

BAŚKA jest już gotowa na premierę, ale czeka poluzowanie obostrzeń sanitarnych. To miejsce ma w przyszłości tętnić życiem twórczym, artystycznym i stanowić przestrzeń rozwijania kobiecych pasji.

Nowa świetlica Bytomskiego Centrum Kultury – BAŚKA – została stworzona przez kobiety i z myślą o kobietach:

– BAŚKA to inaczej „becekowa” autorska świetlica kobiecej aktywności. Jest to miejsce, przestrzeń, w której niezależnie od wieku i statusu materialnego, czy poglądów politycznych wszystkie panie będą mogły spełniać swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia, uwrażliwiać się na problemy, na potrzeby innych, a przede wszystkim twórczo i aktywnie spędzać czas. Chodzi nam o to, aby to miejsce tętniło zajęciami artystycznymi, zajęciami twórczymi, będą się tam też odbywały zajęcia z samobadania piersi, czy polskiego języka migowego – mówi Radiu Piekary Katarzyna Lazar z Bytomskiego Centrum Kultury.

Do współpracy zaproszone zostały bytomskie stowarzyszenia m.in. Amazonki Bytom, Polski Związek Niewidomych – Koło Bytom, Liga Kobiet Nieobojętnych czy Piękna Strona Miasta. Zajęcia w ramach BAŚKI wystartują, gdy tylko będzie to możliwe. Jeśli któraś z Pań już teraz jest zainteresowana udziałem, albo organizacją zajęć w nowej przestrzeni świetlicowej proszona jest o kontakt z Bytomskim Centrum Kultury.

fot. BECEK Bytomskie Centrum Kultury

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content