play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bytom: Będą niższe stawki za dzierżawę. Miasto pomaga restauratorom

today26 maja 2021

Background

Ogródki restauracyjne w Bytomiu będą tańsze o połowę. To właśnie na takie obniżki stawek za dzierżawę mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy oferują usługi gastronomiczne na świeżym powietrzu, zarówno na Rynku miasta, jak przed swoimi lokalami.

Bytom po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń do restauratorów, którzy ucierpieli wskutek pandemii. Bytomscy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy wystawili swoje ogródki letnie na Rynku, mogą liczyć na obniżkę opłat z tytułu dzierżawy:

– Mogą liczyć na obniżkę stawki miesięcznej o 50%: z 13,1  do 6,55 zł za metr kwadratowy dzierżawionej powierzchni. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na dwukrotne zwiększenie dzierżawionej powierzchni, mogą liczyć na obniżkę stawki aż o 75% – tłumaczy w rozmowie z reporterem Radia Piekary Małgorzata Węgiel – Wnuk, rzeczniczka bytomskiego magistratu.

Na wsparcie mogą liczyć nie tylko ci, którzy mają swoje ogródki na Rynku, ale również przed lokalami, na powierzchni pasów drogowych:

– W tym przypadku restauratorzy również mogą liczyć na 50% obniżkę. I tak restauratorzy zamiast płacić 50 groszy za metr kwadratowy zajmowanej powierzchni pasa drogowego na drogach krajowych, powiatowych i wojewódzkich, zapłacą 25 groszy. Natomiast restauratorzy dzierżawiący teren w pasie drogowym na drogach gminnych mogą liczyć na obniżkę z 40 do 20 groszy za metr kwadratowy dzierżawionej powierzchni – dodaje rzecznik bytomskiego Urzędu Miasta.

Obniżenie opłat to dla przedsiębiorców szansa na odbicie się od dna, bo gastronomia jest jedną z tych branż, która skutki pandemii odczuwa najboleśniej.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content