play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Choinki cały czas mogą dostać drugie życie

today20 stycznia 2020

Background

Akcja zbierania żywych choinek w Bytomiu nadal trwa. Jeśli w tym roku ktoś miał bożonarodzeniowe drzewko w doniczce, może je przynieść i dać mu nowe życie – na wiosnę zostanie ponownie posadzone. Bytomianie oddali w tym roku już 15 choinek.

W polskiej tradycji nie ma jednoznacznej daty do kiedy choinka powinna zdobić nasze mieszkania. Często padają trzy daty: Święto Trzech Króli , Święto Chrztu Pańskiego lub Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli aż do 2 lutego. Bez względu jakie tradycje panują i kiedy z drzewka znikają ozdoby, żywą choinkę można oddać do Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Jest tylko jeden warunek: choinka musi być ukorzeniona.

Choinki można przywozić do bazy MZZiGK przy ul. Tarnogórskiej 1A, od 6.00 do 20.00 w dni robocze oraz w weekendy. Specjaliści od zieleni sprawdzą jaki jest stan drzewka oraz ocenią jego system korzeniowy. Ważne jest aby choinka nie była już wysuszona oraz miała nie więcej jak 1,7 metra.

To już druga edycja tej akcji. W zeszłym roku posadzono 9 choinek, między innymi przy placu zabaw na skwerze Szynol oraz w Parku Amendy w Łagiewnikach. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie MDM, MZZiGK oraz MZDiM.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content