play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Bez kategorii

Bytom: COVID-owa kontrola i szybka reakcja dzielnicowego uratowały 64-latka

today3 grudnia 2021

Background

Dzielnicowy z Bytomia w ostatnim momencie zdążył z pomocą 64-latkowi, który był objęty kwarantanną. Dzięki policyjnej kontroli udało się uratować mężczyznę.

Dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Bytomiu, Dariusz Babula otrzymał zgłoszenie z przychodni lekarskiej, że mężczyzna objęty kwarantanną nie zgłosił się na wymaz. Funkcjonariusz udał się pod adres zamieszkania 64-latka.

Policjant próbował w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie z mężczyzną ale ten nie odbierał. Babula przez kilka minut intensywnie pukał do drzwi. Lokator w końcu otworzył lecz natychmiastowo osunął się na podłogę.

64-latek był przytomny. Był jednak bardzo osłabiony oraz miał trudności z oddychaniem. Dzielnicowy natychmiast wezwał służby medyczne, a także powiadomił dyżurnego. Mężczyzna trafił do szpitala dzięki czemu udało się go uratować.

COVID-19 niestety nie odpuszcza, o czym świadczy wzrost dobowej liczby zakażeń i zgonów. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń sanitarnych i noszenie maseczek ochronnych. Pamiętajmy, że to od naszej odpowiedzialnej postawy zależy zdrowie nasze i naszych najbliższych, chrońmy je wszyscy – apeluje policja.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content