play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Bytom: Członek komisji wyborczej fałszował karty do głosowania

today30 czerwca 2020

Background

Członek bytomskiej komisji wyborczej fałszował karty do głosowania. Do zdarzenia doszło w lokalu wyborczym znajdującym się w bytomskiej dzielnicy Szombierki. Mężczyźnie udało się sfałszować cztery karty – głosy zostały unieważnione.

Karty do głosowania zostały sfałszowane w komisji w Bytomiu w Szombierkach. Przedstawiciel komisji wyborczej miał stawiać dodatkowe krzyżyki na kartach do głosowania. Został przyłapany na gorącym uczynku, jak fałszował karty, na których głos oddano na kandydata Koalicji Obywatelskiej – Rafała Trzaskowskiego. Jak pisze lokalna prasa – sprawą zajmuje się już policja. Mężczyźnie udało się sfałszować cztery karty – głosy zostały unieważnione. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku „przerabiania dokumentów wyborczych”, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypomnijmy, znane są już oficjalne wyniki niedzielnego głosowania, które wskazują na konieczność przeprowadzenia 12 lipca drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Żaden kandydat nie uzyskał bowiem ponad 50% wszystkich głosów. W „dogrywce” zmierzą się: obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda (43,5%) oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (30,5%).

 

źródło: Gazeta Wyborcza

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content