play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom dalej walczy z dzikimi wysypiskami śmieci

today26 października 2020

Background

W Bytomiu trwa akcja likwidacji dzikich wysypisk śmieci. W ostatnim czasie pracownicy Zaplecza Technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów uprzątnęli kilka terenów, na których zalegał gruz, zużyte opony, uszkodzone zderzaki i inne odpady wielkogabarytowe.

W ostatnim czasie pracownicy zaplecza technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu uprzątnęli blisko 300 metrów sześciennych odpadów. Były to takie odpady jak gruz, odpady komunalne, odpady wielkogabarytowe, opony czy też papa. Znajdowały się one na terenach między innymi przy ulicy Chroboka, Przelotowej, Niskiej, Włodarskiej, Brzezińskiej czy Wrocławskiej – mówi Małgorzata Węgiel – Wnuk z bytomskiego magistratu.

Dzięki monitoringowi coraz częściej udaje się złapać osoby, które wyrzucają śmieci w niedozwolonych miejscach. Sprawcy zaśmiecania karani są mandatami:

W Bytomiu trwa regularna akcja ścigania sprawców zaśmiecenia. Straż Miejska monitoruje tereny narażone na nielegalne składowanie odpadów kamer, aparatów fotograficznych, czy też drona. Prowadzi również patrole miejsc narażonych na nielegalne składowanie odpadów. Tylko w ciągu minionego roku Straż Miejska nałożyła łącznie prawie 70 mandatów, na łączną kwotę 25 tysięcy złotych, za wyrzucenie odpadów w niedozwolonych miejscach – dodaje rzeczniczka Urzędu Miasta w Bytomiu.

Mandat to nie wszystko. Każdy ze sprawców zaśmiecania otrzymuje nakaz posprzątania śmieci oraz przekazania ich firmie, która zajmuje się ich utylizacją.

 

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content