play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Kolejna projekty z „6 dla Stroszka” już w opracowaniu

today17 kwietnia 2021

Background

Budowa siłowni na świeżym powietrzu przy ul. Szymały oraz placu zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich i miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Hlonda to trzy kolejne projekty, których realizacja zgodnie z umową powinna zakończyć się jeszcze w wakacje.

Budowa placu zabaw przy ul. Hlonda oraz Gwarków Tarnogórskich 2 i 4, a także siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały. To kolejne inwestycje, które zrealizowane zostaną w ramach projektu „6 dla Stroszka”. Wyłoniony w przetargu wykonawca opracowuje już dokumentacje projektową.
Realizacja tych projektów została przesunięta z 2020 na 2021 roku bowiem dotychczas oferenci składali oferty, których wartość przekraczała planowane do wydatkowania środki na ten cel – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. – Po ogłoszeniu kolejnego przetargu udało się wyłonić firmę, która w ramach zaplanowanej kwoty zrealizuje inwestycję. Wykonawca jest obecnie na etapie wykonania dokumentacji projektowej. Po jej weryfikacji i akceptacji będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji – podkreśla Adam Fras.
Wykonawcą wszystkich trzech projektów będzie wyłoniona w przetargu firma FreeKids s.c, a ich realizacja będzie kosztować przeszło 752 tys. zł.

Źródło: UM Bytom 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content