play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Kwalifikacja Wojskowa w 2020 roku. Kiedy?

today16 stycznia 2020

Background

Kwalifikacja Wojskowa 2020 w województwie śląskim. W naszym regionie kwalifikacja zostanie przeprowadzona od 3 lutego do 30 kwietnia, a w Bytomiu od 12 marca do 21 kwietnia. Celem kwalifikacji wojskowej jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Śląskiego kwalifikacja wojskowa w województwie śląskim przeprowadzona zostanie od 3 lutego do 30 kwietnia. Na przykład w Bytomiu potrwa od 12 marca do 21 kwietnia.

Osoby, w stosunku do których orzeczona zostanie kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej, zostaną z urzędu, po uprawomocnieniu się orzeczenia powiatowej komisji lekarskiej, przeniesione do rezerwy. W toku trwania kwalifikacji wojskowej nastąpi także założenie ewidencji wojskowej i wydanie wojskowych dokumentów osobistych (książeczek wojskowych).

Oceny zdolności fizycznej i psychicznej do czynnej służby wojskowej dokonują powiatowe i wojewódzkie komisje lekarskie (każda w swoim zakresie działania), natomiast założenie ewidencji i wydanie wojskowych dokumentów osobistych należy do wojskowego komendanta uzupełnień lub jego przedstawiciela.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content