play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Bytom: Masz dług za czynsz? Możesz go odpracować

today18 grudnia 2020

Background

Masz dług za czynsz? Możesz go odpracować. W Bytomiu nie spada zainteresowanie programem, który daje możliwość odpracowania zadłużenia czynszowego. Tylko przez dziesięć miesięcy 2020 roku bytomianie odpracowali prawie 213 tys. zł długów.

Bytom: Masz dług za czynsz? Możesz go odpracować. W tym roku z takiej możliwości skorzystało już 81 osób. Mężczyźni zwykle zgłaszali się do prac porządkowych i konserwatorskich, kobiety również do prac porządkowych oraz  jako pomoc w kuchni, czy do opieki nad dziećmi w przedszkolu– wyjaśnia Małgorzat Węgiel – Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

Wszystkim zadłużonym wobec Bytomskich Mieszkań składane są propozycje zmniejszenia długu, które dopasowane są indywidualnie do możliwości każdej osoby. Można skorzystać z ulgi w postaci rozłożenia zaległości na raty, z zamiany lokali na mniejsze czy właśnie z odpracowania należności za lokale mieszkalne poprzez wykonywanie drobnych prac jak: sprzątanie, malowanie, prace budowlane czy utrzymywanie czystości w budynku i jego otoczeniu.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content