play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Mężczyzna stracił 42 tysiące złotych

today27 lutego 2020

Background

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz policji, czy wnuczek – to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Apelujemy o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

W poniedziałek około południa do mieszkania 74-latka przy ul. Felińskiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna w rozmowie przekonał seniora, aby ten na potrzeby prowadzonego śledztwa przelał na wskazane konto pieniądze. Bytomianin zaufał rozmówcy i zrobił, jak prosił oszust. W ten sposób stracił 42 tys. złotych oszczędności. Dopiero po pewnym czasie senior zorientował się, że został oszukany.

 

 

Policja przypomina

Prawdziwi policjanci, funkcjonariusze CBŚP, czy prokuratorzy nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy też nie proszą o przekazanie, czy przelanie na podane konto pieniędzy jako „dowodu w sprawie”, czy podanie danych umożliwiających dostęp do naszego konta. Aby się w tym upewnić, zawsze możemy zadzwonić do instytucji, którymi przedstawicielami rzekomo mają być.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content