play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Mobilne punkty dwa w jednym. Możecie się spisać i zaszczepić!

today20 lipca 2021

Background

Bytom po raz kolejny uruchamia punkty dwa w jednym. Przy okazji szczepienia na COVID-19 możecie spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym. Wszystko od ręki, bo szczepionki są jednodawkowe!

Mieszkańcy Stolarzowic i Górnik będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Taką możliwość zapewnią  mobilne punkty dwa w jednym, które w dwie kolejne soboty lipca staną w dzielnicach. Przez najbliższe soboty, 24 i 31 lipca miasto przy wsparciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Przychodni Lekarskiej Szombierki, zorganizuje tymczasowe mobilne punkty, w których będzie można się jednocześnie spisać i zaszczepić. Oprócz tego, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z podstawowymi założeniami strategii rozwoju Bytomia na lata 2022-2030 roku oraz wziąć udział w badaniu ankietowym jej dotyczącym.

Mobilne punkty dwa w jednym. Gdzie się pojawią? 

Mobilne punkty zostaną otwarte jeszcze w Górnikach i Stolarzowicach, a więc w tych dzielnicach Bytomia, gdzie działają Ochotnicze Straże Pożarne. Każdy mieszkaniec, który zdecyduje się przyjść, będzie mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować – wystarczy, że będzie miał przy sobie dowód tożsamości. Warto dodać, że w ubiegłą sobotę, 17 lipca w Suchej Górze z możliwości zaszczepienia skorzystało 77 osób. A do Narodowego Spisu Powszechnego przystąpiło 143 chętnych.

Mobilne punkty będą działać w godzinach od 10:00 do 16:00:

  • 24 lipca w Szkole Podstawowej Nr 43, ul. Suchogórska 98;
  • 31 lipca w OSP Górniki, ul. Żołnierska 41.

źródło: UM Bytom

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content