play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Muzeum Górnośląskie czeka na odwiedzających. Jest bezpiecznie

today2 lutego 2021

Background

Nie można pójść poćwiczyć do siłowni czy pojechać na narty, ale można pójść do muzeum. Poluzowanie obostrzeń to między innymi otwarte muzea i galerie sztuki.

Muzea w poniedziałki często są nieczynne, dlatego dziś po przerwie można po raz pierwszy skorzystać z oferty tych placówek. Gotowe na przyjęcie odwiedzających jest także Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Muzeum już przy pierwszym otwarciu – po wiosennym lockdownie wdrożyło procedury bezpieczeństwa sanitarnego w swoich placówkach. Wyliczona jest maksymalna ilość osób mogących równocześnie przebywać w budynku, a wszystkie elementy wspólne i pomieszczenia, z których korzystają zwiedzający są dezynfekowane – także w ciągu dnia. Z wind mogą korzystać wyłącznie osoby niepełnosprawne i rodzice z wózkami dziecięcymi. Dotychczas stosowane procedury sprawdzały się bardzo dobrze.

– Muzeum przygotowane jest doskonale, ponieważ przez cały ten czas kiedy mieliśmy zamknięte nasze podwoje, my byliśmy przygotowani, więc de facto mogliśmy otworzyć Muzeum w każdej chwili – mówi Radiu Piekary Iwona Mohl, dyrektor Muzeum Górnośląskiego.

W tej chwili w bytomskiej placówce można oglądać kilka wystaw czasowych. Na zwiedzających czekają także ekspozycje stałe: przyrodnicza, etnograficzna i Galeria Malarstwa Polskiego.

 

Fot. Facebook/ Muzeum Górnośląskie w Bytomiu 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content