play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Bytom: Narutowicza jak nowa! Można testować

today23 grudnia 2020

Background

Za ponad 1,2 miliona złotych przebudowana została ulica Narutowicza w Bytomiu Stroszku. Użytkownicy już mogą korzystać z tej drogi, a to oznacza że poprawił się zarówno komfort jazdy, bezpieczeństwo mieszkańców jak i komunikacja w tej dzielnicy.

Realizacja inwestycji wartej ponad 1,2 mln zł była możliwa dzięki pozyskaniu kolejnych środków przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 772 tys. zł.

-Inwestycja obejmowała przebudowę około 700 metrów drogi od skrzyżowania ulicy Narutowicza z ulicą Wojciechowskiego,  do skrzyżowania Narutowicza z Strzelców Bytomskich. W ramach przebudowy droga zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale też nową ścieżkę rowerową. Zainstalowane zostały elementy uspokojenia ruchu oraz uporządkowane zostało parkowanie. Wyznaczono też przejścia dla pieszych – wylicza Małgorzata Węgiel – Wnuk z Urzędu Miasta w Bytomiu.

 

Ponadto przebudowane zostały chodniki, a z myślą o pieszych pojawiły się dodatkowe ławki. Tak duża przebudowa była możliwa dzięki pozyskaniu środków przez miasto z Funduszu Dróg Samorządowych.

Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content