play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bytom: Nie wyrzucaj choinki! Daj jej drugie życie

today28 grudnia 2020

Background

Akcja „Drugie życie choinki” rozpoczęta! Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu kolejny już raz zachęca do niewyrzucania, a oddawania w ich ręce świątecznego drzewka. Powód niezmienny! Zamiast po świątecznych uniesieniach zakończyć żywot na śmietniku, choinki mogą zdobić miejskie skwery.

Już po raz trzeci Miejski Zarząd Dróg i Mostów zachęca do oddania swojego świątecznego drzewka. Choinki można przywozić na zaplecze techniczne MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A, od 8.00 do 18.00 w dni robocze i w weekendy. Choinkę należy zostawić pod bramą główną, a następnie zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu drzewka.

-Na ubiegłoroczny apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Drzewka najpierw hartowały się w szklarni, a gdy zrobiło się cieplej, zostały zasadzone. Rosną m.in. na Pl. Słowiańskim, pl. Akademickim w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach – tłumaczy Małgorzata Węgiel – Wnuk z bytomskiego magistratu.

Organizatorzy zachęcają do tego, by jeśli jest taka możliwość, przed przewiezieniem choinki do bazy zahartować ją wystawiając na korytarz lub w garażu. Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy.

Często zdarza się bowiem, że żywa choinka w doniczce tak naprawdę jest choinką ciętą, nie ma korzeni, a tym samym szans na przetrwanie. Pracownicy zieleni wiedzą jak je pielęgnować, sadzić i z pewnością znajdą dla nich dobre miejsce.

Źródło, Fot: UM Bytom

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content