play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Objęty kwarantanną mężczyzna poszedł „tylko” wyrzucić śmieci

today1 kwietnia 2020

Background

Objęty kwarantanną mężczyzna poszedł „tylko” wyrzucić śmieci. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł kary. Za zlekceważenie zasad kwarantanny mężczyzna odpowie przed sądem. O zdarzeniu powiadomiono również inspektorów sanitarnych.

Codziennie funkcjonariusze sprawdzają osoby przebywające na kwarantannach domowych. Dotychczas prawie wszyscy mieszkańcy Bytomia wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali do obowiązujących zaleceń. Jest to niezwykle ważne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednak sobotnia kontrola policjantów u jednego z mieszkańców objętego kwarantanną pokazała, że nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie.

Kiedy policjanci podjechali pod adres mężczyzny i próbowali się z nim skontaktować telefonicznie, ten nie odbierał połączeń. Funkcjonariusze nawiązali kontakt przez domofon. W rozmowie z żoną ustalili, że poszedł „tylko” wyrzucić śmieci. Policjanci skontrolowali podwórze, jednak tam też nie napotkali mężczyzny. Dopiero po kolejnym kontakcie telefonicznym okazało się, że stoi on przed klatką schodową.

W rozmowie ze stróżami prawa stwierdził, że „Konstytucja RP nie nakazuje mu przebywania w domu”. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili inspektorów sanitarnych, a nieodpowiedzialny bytomianin za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Warto podkreślić, że sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości do 5 tys. zł. Natomiast służby sanitarne, zgodnie z nowelizacją przepisów, mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 do nawet 30 tys. zł.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content