play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Od jutra remont na ulicy Świętej Elżbiety. Będą utrudnienia

today20 lutego 2020

Background

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety w Bytomiu muszą spodziewać się utrudnień drogowych. Już jutro rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Świętej Elżbiety łączy w Karbiu ul. Konstytucji z ul. Worpie. W ramach prowadzonych prac przebudowana zostanie ulica, chodniki, zieleńce oraz prowadzone będą roboty związane z regulacją urządzeń sieci podziemnej. Prace drogowe rozpoczną się już jutro i w związku z tym kierowców czekają utrudnienia drogowe.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu od godz. 9.00 (21 lutego) wprowadzi czasową organizację ruchu na ul. Świętej Elżbiety. Prace zostały podzielone na 4 etapy robót, a w każdym z etapów ulica św. Elżbiety na długości prowadzonych robót będzie drogą bez przejazdu od strony ul. Konstytucji. Natomiast od strony ul. Worpie na długości prowadzonych robót ul. św. Elżbiety będzie drogą jednokierunkową.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi do robót na odcinku od skrzyżowania z ul. Worpie do wysokości posesji nr 6, po kolei zawężając najpierw jedną stronę jezdni, a następnie drugą. W kolejnym etapie wykonawca będzie realizował przebudowę na odcinku od wysokości posesji nr 6 do skrzyżowania z ul. Czackiego. Dla kierowców jadących ul. Konstytucji zarówno od strony dzielnicy Bobrek jak i od strony ul. Miechowickiej zaplanowano objazd do ul. św. Elżbiety poprowadzony przez ul. Worpie.

Utrudnienia drogowe mogą potrwać do 15 sierpnia 2020 roku.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content