play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: „Piję, bo mogę i mam wy…e na kwarantanne”

today10 kwietnia 2020

Background

„Piję, bo mogę i mam wy…e na kwarantanne” – to usłyszeli bytomscy policjanci, którzy interweniowali na ulicy Nawrota. 53-letni mężczyzna spożywał tam alkohol i nie przejmował się wprowadzonymi obostrzeniami.

Puste ulice, skwery, parki to dowód tego, że mieszkańcy Bytomia rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Niestety nie wszyscy. Tam, gdzie jest to możliwe, policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel nowego prawa. W tym przypadku na nic zdały się apele i tłumaczenia.

Tak było w przypadku 53-latka, który spożywał alkohol na ulicy Nawrota w Bytomiu. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że „pije, bo może i ma wy…e na kwarantanne”. Dodatkowo bagatelizując sytuację, ostentacyjne przy policjantach zaśmiecił miejsce publiczne.

Funkcjonariusze za popełnione wykroczenia zaproponowali sprawcy wykroczenia mandat. Jednak ten odmówił jego przyjęcia. Teraz do Sądu skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie. Ponadto o całej sytuacji zostanie powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny. Organ ten może nałożyć na lekkomyślnego mieszkańca Bytomia grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content