play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Płoną samochody ciężarowe na terenie firmy przy ul. Suchogórskiej. Trwa akcja straży pożarnej

today3 października 2021

Background

Kolejny groźny pożar wybuchł w Bytomiu. Na terenie firmy budowlanej przy ul. Suchogórskiej w ogniu stanęły cztery samochody ciężarowe. Trwa akcja straży pożarnej.

Jak ustaliła reporterka Radia Piekary, dziś około godziny 10:40 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie firmy budowlanej Techmet, zlokalizowanej przy ul. Suchogórskiej. W płomieniach stanęły cztery samochody ciężarowe, wraz z naczepami w których znajduje się materiał budowlany. Nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji pracowników zakładu, bowiem ogień nie zagraża budynkom. Wskutek zdarzenia nie ucierpiała także żadna osoba. Pojazdy stały na parkingu, w środku nie znajdowali się kierowcy.

Ze względu na rozmiar samochodów nie wiadomo, ile jeszcze potrwa akcja gaśnicza. Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie trzynaście zastępów straży pożarnej, w tym z Piekar Śląskich.

Jeden z samochodów udało nam się odholować w bezpieczne miejsce. Obecnie akcję prowadzi trzynaście zastępów. Do ugaszenia pozostałych pojazdów potrzebne są ogromne ilości wody, którą cały czas trzeba dowozić. Na całe szczęście ogień się nie rozprzestrzenia, przez co nie powoduje on zagrożenia dla budynków i pracowników zakładu – dla Radia Piekary mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, mł. asp. Wojciech Krawczyk.

 

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content