play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Pojawił się problem z ewakuacją zdrowych podopiecznych DPS „Kombatant”

today17 kwietnia 2020

Background

Mimo wcześniejszych zapewnień, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” nie przyjęło 40 podopiecznych DPS „Kombatant” w Bytomiu, których wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny. W związku z tym, prezydent Bytomia podjął działania związane z wydzieleniem strefy osób chorych i osób zdrowych w budynku Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Takie możliwości techniczne zaistniały w momencie przeniesienia 28 niezakażonych pensjonariuszy DPS „Kombatant” do Zakładu Aktywności Zawodowej w Bytomiu.

Trwa dezynfekcja DPS „Kombatant”. Jutro odbędzie się zamgławianie pomieszczeń ogólnodostępnych i wolnych pokojów domu. Wszyscy pensjonariusze – zarówno ci przebywający w DPS „Kombatant” jak i Zakładzie Aktywności Zawodowej – mają zapewnioną prawidłową opiekę, wyżywienie i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych warunki mieszkaniowe. Personel ośrodka, który do tej pory opiekował się pensjonariuszami wrócił do domu. Mieszkańcami zajęli się pracownicy DPS „Kombatant”, którzy do tej pory przebywali w domach.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 52 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 68 pensjonariuszy wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa jest negatywny. 10 zakażonych pracowników DPS „Kombatant” zostało odesłanych do domów, gdzie odbywają kwarantannę.

Wszystkie działania dotyczące pensjonariuszy DPS „Kombatant” prowadzone są w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bytomiu.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content