play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Pojedziemy szybciej na odcinku ul. Strzelców Bytomskich

today8 lipca 2020

Background

Podniesienie limitu prędkości z 50 km/h do 70 km/h oraz wprowadzenie jazdy „na suwak” – to tylko część zmian w organizacji ruchu drogowego, które w tym tygodniu będą wdrażane przy ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu.

Mieszkańcy Bytomia już od dawna apelowali, aby upłynnić ruch na ul. Strzelców Bytomskich. Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził symulacje, po których zdecydowano się wprowadzić  tzw. jazdę na suwak, a więc naprzemiennego włączania się do ruchu, w miejscach, gdzie tworzą się zatory. Tak zorganizowany ruch ma upłynnić jazdę.

– Wprowadzamy zanikanie lewego pasa ruchu przed wiaduktem kolejowym w kierunku do Tarnowskich Gór – za pomocą znaków pionowych informujących o „końcu pasa ruchu”. Dodatkowo zostanie wymalowana powierzchnia wyłączona z ruchu, na której powstanie wysepka – mówi  Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM.

Na ul. Strzelców Bytomskich podniesiony zostanie limit prędkości z 50 km/h do 70 km/h – na odcinku od wzniesienia na wysokości ROD „Malwa” do wiaduktu kolejowego PKP na Witorze. Z wyłączeniem odcinków dojazdowych do ronda „NSZZ Solidarność”. Nie podniesiono też limitu prędkości na odcinku od skrzyżowania z ul. Odrzańską do wzniesienia. – Taka zmiana mogłaby narazić kierowców i pasażerów na niebezpieczeństwo, ze względu na to, że pojazd zwalniający lub zatrzymujący się za wzniesieniem nie jest widoczny dla rozpędzonych kierowców – mówi Paweł Wittich. Wprowadzona została też  możliwość zawracania z obu wlotów ul. Strzelców Bytomskich na skrzyżowaniu z ul. Węglową. To rozwiązanie ma ułatwić ruch do i z ogródków działkowych i hoteli zlokalizowanych w tym rejonie.

Zmiany na ul. Strzelców Bytomskich wymagają wdrożenia nowego oznakowania pionowego, poziomego i przeprogramowania sygnalizacji na skrzyżowaniach do wyższych prędkości. Odnowa oznakowania poziomego oraz prace nad sygnalizacją świetlną  już się rozpoczęły. – Wdrożenie zmian dotyczących zanikania pasa ruchu oraz podniesienia limitu prędkości planujemy między 9 a 12 lipca przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – mówi Paweł Wittich. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na pracujące ekipy drogowców i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Po wprowadzeniu oznakowania dotyczącego zanikającego pasa ruchu Policja będzie sprawdzać, czy kierowcy jadący w stronę Tarnowskich Gór stosują się do jazdy na suwak.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content