play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Bytom: Policja skontrolowała 125 samochodów! Blisko 90 jechało za szybko

today30 sierpnia 2021

Background

W miniony piątek na ulicach Bytomia policjanci z ruchu drogowego kontrolowali prędkość. Akcja została przeprowadzona z myślą o wracających z wypoczynku podróżujących. Skontrolowano 125 pojazdów i ujawniono, aż 87 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

Lato powoli się kończy i kończą się wakacje. Na naszych drogach można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów związany z powrotami z letniego wypoczynku. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych mundurowi z bytomskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. Niestety, wciąż dominującą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością i wciąż spora grupa kierowców nie przestrzega dopuszczalnych limitów prędkości.

Stróże prawa w wybranych rejonach miasta, przy pomocy wideorejestratorów i laserowych mierników prędkości kontrolowali, czy kierowcy przestrzegają przepisów w tym zakresie. W ramach prowadzonej akcji policjanci ujawnili 87 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Na nie respektujących przepisy prawa ruchu drogowego nałożono 83 mandaty karne, pouczono 4 osoby.

Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content