play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Powstaje nowe CENTRUM WSPINACZKOWE na Rozbarku!

today30 lipca 2021

Background

W budynkach po dawnej kopalni ,,Rozbark” w Bytomiu, powstaje Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Otwarcie obiektu zaplanowano na jesień tego roku.

 

We wnętrzu pokopalnianych obiektów powstają atrakcje dostosowane do różnego stopnia zaawansowania. Jest już boulderownia dla najmłodszych, gdzie będą mogli stawiać swoje pierwsze kroki we wspinaczce.

 

Trwają również prace nad rekreacyjną częścią do wspinania z liną. Z kolei na piętrze budowana jest strefa fun-climb dla najmłodszych adeptów wspinania. A także kolorowe, podświetlane ściany.

Dla fanów ostrego trenowania przewidziano ściany systemowe, zwane kilter-board i beast-board.

Gotowa jest też siłownia wewnętrzna, zaś w budynku szkoleniowo-noclegowym trwa nadal montaż mebli. Będzie tam można organizować spotkania, warsztaty, czy imprezy okolicznościowe.

– Trwają intensywne prace zarówno wewnątrz pokopalnianych obiektów, jak i w terenie, gdzie powstał już między innymi wydzielony plac rekreacyjny, gdzie będzie można posiedzieć na ławkach, leżakach i spędzić czas na świeżym powietrzu oraz odpocząć. Z kolei dookoła placu i budynku powstał 250-metrowy tor, z którego skorzystają zarówno miłośnicy biegów, jak również jazdy na rolkach i rowerze – mówi Dobromir Bujak, prezes KS Skarpy Bytom.

 

Wartość całego projektu to ponad 23 miliony złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi aż 16 milionów złotych.

– Mimo że pokopalniane budynki po byłej KWK „Rozbark” zmieniają swoje oblicze, nie zapominamy o historii tego miejsca. W prowadzącym do sauny, siłowni i szatni przejściu wykonano malowidła imitujące górniczy chodnik – dodaje Dobromir Bujak.

 

Fot: Miasto Bytom

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content