play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom: Pożar budynku przy ulicy Mickiewicza ZDJĘCIA

today2 stycznia 2020

Background

Podczas świętowania nadejścia Nowego Roku w Bytomiu doszło do pożaru. Ogniem zajęte było poddasze budynku przy ulicy Mickiewicza 23. W akcji gaśniczej udział wzięło 16 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową, około godziny 1:00 w nocy. Na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ulicy Mickiewicza 23 w Bytomiu wybuchł pożar poddasza. W wyniku zdarzenia ewakuowano 13 osób, w tym dwoje dzieci. W akcji wzięło udział m.in.: 16 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz służby miejskie. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jeden z lokali został wyłączony z użytkowania.

Akcja gaśnicza trwała ponad sześć godzin i zakończyła się o 7:30. Wtedy części z rodzin zamieszkujących ten budynek pozwolono wrócić do mieszkań, a reszta spędziła noc u swoich rodzin. Po ugaszeniu pożaru prowadzono również prace rozbiórkowe nadpalonego dachu oraz sprawdzono budynek przy użyciu kamery termowizyjnej oraz urządzeń pomiarowych.

W wyniku pożaru ucierpiał nie tylko sam budynek, ale również samochody zaparkowane bezpośrednio pod budynkiem. Wszystko za sprawą spadających dachówek. W czwartek, 2 stycznia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz zarządca budynku prowadzą dalsze czynności w wyłączonym z użytku lokalu.

Jednocześnie trwa również policyjne śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tego pożaru.

 

Źródło: UM Bytom

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content