play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bytom przypomina o nowych stawkach za wywóz śmieci

today3 marca 2020

Background

Bytom przypomina o nowych stawkach za wywóz śmieci. Jednocześnie zwraca również uwagę, że Ci mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji na segregację odpadów, muszą to zrobić.

Nowe stawki za śmieci od 1 marca

Na stronie Urzędu Miasta czytamy, że mieszkańcy, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji na segregację odpadów, muszą ją złożyć. Jednak nie dotyczy to mieszkańców, którzy już takie deklaracje złożyli wcześniej, ponieważ te zachowują ważność. Przypomina się również, że od 1 marca stawka za odbiór odpadów komunalnych w Bytomiu wynosić będzie 21,50 zł/na osobę.

Odpowiedzialność zbiorowa

Przewidziano również zniżki dla osób zamieszkujących w budynkach jednorodzinnych, kompostujących bioodpady w przydomowym kompostowniku, w wysokości 1 zł od obowiązującej stawki. Ponieważ od tego roku segregować muszą wszyscy, trzeba pamiętać o „zbiorowej odpowiedzialności”, która polegać będzie na ponoszeniu finansowych konsekwencji przez wszystkich mieszkańców nieruchomości w postaci stawki opłaty podwyższonej w wysokości 43 zł na osobę, w przypadku braku segregacji.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content