play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Punkty szczepień są gotowe. Teraz czekają na szczepionki

today20 kwietnia 2021

Background

Chcą szczepić tygodniowo około 10 tysięcy mieszkańców Bytomia. Pomóc w mają w tym Punkty Szczepień Masowych, które przeszły już kontrole i zostały zatwierdzone przez NFZ.

Kontrole potwierdziły spełnienie wymogów określonych przepisami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Punkty te powstały w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 w Bytomiu a także w Centrum Handlowym Atrium Plejada przy alei Jana Nowaka Jeziorańskiego 25. – Mówi Małgorzata Węgiel – Wnuk z bytomskiego magistratu.

Punkty miały rozpocząć pracę już w poniedziałek, ale tak się nie stało, bo jak tłumaczy rzeczniczka wciąż nie ma szczepionek:
-Zadeklarowaliśmy, że w obu punktach szczepień powszechnych, które utworzyła gmina będzie można zaszczepić od 500 do 800 osób. Dzięki temu uda nam się zaszczepić około 10 tys. mieszkańców miasta w ciągu tygodnia. Teraz czekamy tylko na dodanie naszych nowych punktów szczepień powszechnych do systemu E-Zdrowie, na pierwsze szczepionki i na pierwszych pacjentów.
Obecnie mieszkańcy szczepieni są w 20 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale. Jeden z tych punktów – znajdujący się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 – także został przekształcony w Punkt Szczepień Powszechnych.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content