play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bytom: Rusza remont ulicy Narutowicza. Będą utrudnienia

today18 sierpnia 2020

Background

Pięć etapów przebudowy 700-metrowego odcinka jezdni, nowa droga rowerowa, elementy uspokojenia ruchu, przebudowa chodnika, nowe nasadzenia drzew i krzewów. Dzisiaj rusza przebudowa ul. Narutowicza. Kierowców czekają utrudnienia drogowe.

Ulica Narutowicza to jedna z głównych dróg w Bytomiu-Stroszku łącząca ul. Wojciechowskiego z ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto środków z Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycja jeszcze w tym roku zostanie zrealizowana. Jej koszt to ponad milion złotych, z czego aż 75% stanowi dofinansowanie.

Od dzisiaj wykonawca inwestycji rozpoczyna prace drogowe, które podzielone zostaną na 5 etapów. W każdym z etapów ulica Narutowicza będzie drogą jednokierunkową od ul. Wojciechowskiego w kierunku ul. Strzelców Bytomskich do zjazdów na tereny Parku Handlowego Bytom-Stroszek, do których zapewniony będzie dojazd również od strony ul. Strzelców Bytomskich. Trasa objazdu do ul. Narutowicza na czas trwania wszystkich etapów będzie prowadzona ulicami Strzelców Bytomskich i Wojciechowskiego.

W I etapie wykonawca będzie prowadził prace po lewej stronie jezdni w kierunku od ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich. Podczas robót wykonane zostaną prace związane z budową drogi rowerowej oraz pracami brukarskimi w zakresie poszerzenia istniejącego chodnika. Jednocześnie realizowane będą prace związane z wymianą krawężników oraz nawierzchni jezdni.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content