play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Ruszyły prace na Dworcowej. Na początek wymiana gazociągu

today19 marca 2021

Background

Główny deptak w centrum Bytomia – ulica Dworcowa będzie sukcesywnie rozkopywana. Rozpoczęła się przebudowa gazociągu niskiego ciśnienia. Ale na tym prac na Dworcowej nie koniec.

Koparki wjechały już na Dworcową w Bytomiu. Na jednej z najbardziej znanych ulicy w centrum Bytomia poprowadzony będzie nowy gazociąg.

– W ramach prac prowadzonych przez PGNiG, gazociąg zostanie przebudowany na całej długości ulicy Dworcowej. Prace zostały podzielone na 13 etapów, które będą sukcesywnie realizowane. Wymiana gazociągu na długości ponad 700 metrów rozpoczęła się od strony Placu Michała Wolskiego i będzie prowadzona sukcesywnie w kierunku Placu Kościuszki, gdzie prace, zgodnie z przedstawionym harmonogramem powinny się zakończyć około 15 maja –  wyjaśnia w rozmowie z Radiem Piekary Małgorzata Węgiel–Wnuk z bytomskiego magistratu.

A to dopiero początek zmian. Niegdyś reprezentacyjna ulica Bytomia, ma zostać gruntowanie zrewitalizowana:

– Wymiana gazociągu, ze względu na technologię i logistykę prowadzonych robót, poprzedza prace rewitalizacyjne, które rozpoczną się na ulicy Dworcowej. Ulica Dworcowa zostanie gruntownie zrewitalizowana. W ramach projektu przebudowy doczeka się cała ulica, a w 11 kamienicach wyremontowane zostaną części wspólne – między innymi dachy, elewacje oraz klatki schodowe. Przebudowana zostanie też kanalizacja deszczowa, instalacje elektryczne oraz teletechniczne – dodaje Małgorzata Węgiel-Wnuk.

W kwietniu Miejski Zarząd Dróg i Mostów uruchomi przetarg na wyłonienie wykonawcy robót, z którym zostanie podpisana umowa, po przyznaniu dofinansowania.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content