play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bytom: Są wyniki kolejnych badań podopiecznych DPS „Kombatant”

today4 maja 2020

Background

Są już wyniki powtórnych testów na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone wśród podopiecznych DPS „Kombatant” w Bytomiu 27 i 28 kwietnia.

Spośród mieszkańców DPS „Kombatant”, którym wykonano powtórnie testy na obecność koronawirusa u 38 osób drugi test dał wynik pozytywny, u 74 osób – negatywny. Spośród 74 osób, u których drugi wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny, 27 mieszkańców nadal uznawanych jest za zakażonych.

3 maja bytomski wymazobus pobrał po raz trzeci wymazy od grupy 27 osób, u których pierwszy test wykazał zakażenie, a drugi – zakażenia nie potwierdził. Jeśli wynik trzeciego badania będzie ujemny, będzie to oznaczać, że 27 mieszkańcom DPS „Kombatant” udało się pokonać chorobę.

Zgodnie z informacjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu obecnie 65 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem, a 47 mieszkańcównie nie jest nosicielami COVID-19.

Stan zdrowia pensjonariuszy DPS „Kombatant” jest stabilny.

W szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu oraz w szpitalu w Zawierciu przebywa teraz 6 podopiecznych ośrodka. Ze szpitali powróciło 2 mieszkańców, którzy zostali wyleczeni z zakażenia koronawirusem.

Niestety w minionym tygodniu zmarło dwóch pensjonariuszy DPS „Kombatant” zakażonych koronawirusem: hospitalizowany w szpitalu w Tychach 91-letni mężczyzna oraz 87-letnia kobieta.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content