play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bytom: Śląska dusza na zdjęciach!

today30 stycznia 2020

Background

Kiedyś tętniły życiem, dziś odchodzą w zapomnienie. Jednak to właśnie w nich tkwi śląska dusza! W Bytomiu właśnie otwarto niesamowitą wystawę prezentującą najlepsze fotoreportaże 10. jubileuszowej edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”.

Sześćdziesiąt najlepszych zdjęć ukazujących miejsca, w których drzemie śląska dusza można już oglądać na wystawie „Obiektywnie śląskie” w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

Niesamowite kadry to wybrane prace fotoreportażystów, którzy otrzymali nagrody oraz wyróżnienia w 10. jubileuszowej edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”. Na konkurs wpłynęło 216 prac, w tym 188 fotoreportaży, 19 filmów oraz 9 fotokastów. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało najlepsze prace. Od wtorku 21 stycznia można je oglądać w bytomskiej Galerii na Poziomie.

Wśród najlepszych prac zobaczymy zdjęcia laureatów konkursu: ciężką pracę strycharzy z Zawiercia uwiecznioną przez Grzegorza Maciąga, niezwykłe ujęcia komórek i chlewików autorstwa Tomasza Motłocha, ascetyczne kadry z Tychów i Katowic w obiektywie Radosława Kaźmierczaka czy też zdjęcia wykonane przez Katarzynę Pawlikowską w opuszczonym budynku Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka w Dąbrowie Górniczej. Dodatkowo na specjalnie przygotowanych planszach obejrzymy także zdjęcia prezentujące codzienne życie osób z niepełnosprawnością na Śląsku, postindustrialne kadry miast Zagłębia, osiedle Z w Tychach, opuszczone Warsztaty Naprawcze Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu czy codzienne życie na ulicach Katowic.

„Obiektywnie śląskie” to prestiżowy i zarazem jeden z najpopularniejszych konkursów promujących fotoreportaże i filmy o Śląsku. W tym roku w jury zasiedli wybitni znawcy tematu: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberen.

Zdjęcia laureatów konkursu „Obiektywnie śląskie” można oglądać do 30 marca w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Fot: Obiektywnie Śląskie

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content